Zastosowanie podnośników w pracach dekarskich

Podnośniki mogą znacznie ułatwić pracę na wysokości i sprawić, że będzie zdecydowanie bezpieczniejsza. Jednym z zawodów, w którym doskonale się sprawdzają są usługi dekarskie. W jaki sposób sprawdzają się one przy pracach na dachu? Przede wszystkim ułatwiają przedostanie się na dach z ziemi. Niekiedy, przy zastosowaniu odpowiednich zabezpieczeń i tak konieczne będzie wejście na dach, jednak płaska powierzchnia podnośnika koszowego, np. nożycowego sprawia, że od razu możemy zabrać ze sobą na górę większość niezbędnych materiałów i narzędzi, więc nie będzie konieczności ciągłego poruszania się po drabinie, czy montowanie prowizorycznej windy z wiaderkiem, aby ktoś z dołu podawał nam co trzeba.

Jakie są więc plusy z zastosowania podnośnika?

Doskonałym przykładem będzie konieczność naprawienia nieszczelności w dachu zimą. Możemy wypożyczyć podnośnik nożycowy, który w znacznym stopniu zwiększy nasze bezpieczeństwo w czasie wchodzenia na dach w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Nie musimy również stać na niekiedy mało stabilnej drabinie opartej o dach, zdecydowanie zwiększa się komfort i bezpieczeństwo pracy dekarza, a dodatkowo możliwość zabrania ze sobą na podnośniku niezbędnego sprzętu i narzędzi jest bardzo wygodne. Jeśli więc w planach mamy prace dekarskie, lub prowadzimy firmę, która świadczy takie usługi, to z pewnością korzystna będzie współpraca z taką, która zajmuje się wynajmem podnośników, z których moglibyśmy w razie potrzeby korzystać. Warto pamiętać jednocześnie, że taki podnośnik może skrócić czas wykonania pracy, a jak wiadomo czas to pieniądz, więc każdej firmie będzie zależało, żeby skończyć jak najszybciej i rozpocząć kolejne zlecenie.

Kupić czy wypożyczyć?

Jeśli usługi dekarskie są tylko jedną z dziedzin działalności naszej firmy i nie będziemy korzystać z podnośnika na co dzień, to z pewnością lepsza opcją będzie jego wypożyczenie. Będzie bardziej opłacalne ekonomicznie i logistycznie. Przede wszystkim to inna firma ponosi koszty jego utrzymania i serwisu, ale również nie musimy się martwić o to, aby odpowiednio go przechowywać czy dowozić na miejsce prac.

 

Wróć