Zadania podnośników na placach budów

Nieodłącznym elementem prac budowlanych jest wykonywanie zadań na wysokościach, w których realizacji pomagają podnośniki. Są to pojazdy dźwignicowe wyposażone w ramię (najczęściej hydrauliczne), które unosi platformę albo kosz na określoną wysokość roboczą. Czym jeszcze charakteryzują się tego typu urządzenia oraz jak mogą być użytkowane na placach budów?

Zastosowanie podnośnika nożycowego na budowie

W przypadku plac budowlanych bardzo ważny jest komfort pracy. Gwarantują go m.in. podnośniki nożycowe, których wynajem zapewniamy także w ramach działalności naszego przedsiębiorstwa. Są to urządzenia zbudowane z dwóch, wzajemnie krzyżujących się ramion, których rozkładanie może inicjować napęd hydrauliczny lub elektryczny. Choć podnośniki nożycowe nie należą do tych zapewniających największą wysokość wznoszenia (średnio jest to około 8 m), to gwarantują m.in. dużą stabilność i bezpieczeństwo operatora podczas wykonywania prac. Na budowie mogą służyć m.in. do montażu rusztowań, malowania dachów i wykonywania innych prac dekarskich, a także do wykańczania elewacji. Różne typy podnośników sprawdzą się również w przypadku podnoszenia na wyższe kondygnacje materiałów budowlanych, w tym przede wszystkim pustaków. Wszystko to dzięki wysokiemu udźwigowi, który najczęściej waha się w przedziale od 200 do około 500 kg.

Podnośniki podczas montowania hal i magazynów

Różne typy podnośników są także niezbędne podczas montowania oraz wykańczania hal i magazynów, szczególnie tych stalowych. Dzięki zwyżkom pracownicy mogą szybko oraz skutecznie montować poszczególne elementy konstrukcji, jednocześnie zachowując bezpieczeństwo gwarantowane dzięki przebywaniu w zabezpieczonym koszu podnośnika.

Jak widać zastosowanie podnośników na placach budów jest bardzo szerokie, a bez nich praca podczas tego typu inwestycji byłaby nie tylko trudniejsza, ale przede wszystkim zdecydowanie bardziej niebezpieczna. Jeśli poszukują Państwo taniej opcji skorzystania z podnośnika, zachęcamy do jego wynajęcia. Firma CRS Czok Rent & Service wykonuje róznego rodzaju usługi dźwigowe, a ponadto udostępnia wynajem podestów ruchomych w Opolu i okolicach, jak i innych sprzętów.

 

 

Wróć